• Wycieczka na pole golfowe!

    23 września 2022 r. klasa pierwsza miała niecodzienną okazję wypróbowania swoich sił w grze w golfa. Dzięki zaproszeniu ze strony Golf Park Józefów, dzieci mogły przekonać się, jak „smakuje” ta gra. Zaangażowanie p. Macieja Kurzawy umożliwiło naszej grupie sprawne dotarcie do celu . Na miejscu profesjonalnie zajął się pierwszakami zawodowy trener – pan Wojtek. Dzieci zostały zmierzone, a następnie otrzymały kije golfowe odpowiednie do swego wzros
    Czytaj więcej
   • Dzień Chłopaka

    30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji damska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dużo atrakcji. Jedną z propozycji było ubranie się na niebiesko. Jest to kolor, który kojarzy się z chłopakami. Uczniowie ze swoich szaf wyciągnęli koszule, sukienki, bluzki w tym właśnie kolorze.
    Czytaj więcej
   • POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

    Kolejne zawody w biegach już za nami. 26.09.22 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Organizatorem mistrzostw był Powiat Otwocki, a gospodarzem Gmina Kołbiel. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kołbieli.
    Czytaj więcej
   • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

    Bieg przełajowy to bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie jest on naturalnie utrudniany przez przyrodę. 22.09.22 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kołbieli. Zawodnicy, w zależności od wieku, musieli pokonać trasę wyznaczoną na stadionie i w lesie o długości od 500m do 1000m.
    Czytaj więcej
   • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

    20 września, to ważny dzień w życiu przedszkolaków, bowiem w tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym oddziale przedszkolnym było dzisiaj bardzo świątecznie i wesoło. Z okazji wspomnianego święta nasze przedszkolaki miały zabawę taneczną, zabawy integracyjne, kolorowe dekoracje i szeroko uśmiechnięte buzie :) O tym święcie pamiętała też pani dyrektor i poczęstowała wszystkich przedszkolaków cukierkami! Było bardzo wesoł
    Czytaj więcej
   • Bitwa o Anglię na lekcji historii

    Uczniowie klasy 8 podczas lekcji historii utrwalają wiedzę o Bitwie o Anglię przy pomocy gry Instytutu Pamięci Narodowej "303 Bitwa o Wielką Brytanię". Gra dostępna pod linkiem https://gry.ipn.gov.pl/
    Czytaj więcej
   • Fotograf w szkole

    Informujemy, że 20 września (wtorek) będzie możliwość wykonania zdjęć w szkole przez profesjonalnego fotografa. Pełna oferta znajduje się na tablicy w szkole. Proszę o stosowny strój w tym dniu.
    Czytaj więcej
   • Zebranie z Rodzicami

    Zapraszamy na zebranie z Rodzicami - 16 września (piątek) o godzinie 17.00. Porządek zebrania: 17.00 – 17.30 zebranie ogólne z dyrektorem – sala gimnastyczna.
    Czytaj więcej
   • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

    „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” – słowami wielkiego naukowca Isaaka Newtona zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. To dla wszystkich szczególny dzień, bowiem przy okazji rozpoczęcia nauki odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Przez wiele lat uczniowie i nauczyciele marzyli o nowoczesnym i bezpiecznym boisku i te mar
    Czytaj więcej
   • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

    Zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego 2022/2023. Uroczystości rozpocznie Msza Święta o godzinie 9.00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli. Dalsza część uroczystości odbędzie się o godzinie 10.15 na boisku szkolnym.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      Miniony rok nie należał do łatwych. O ile dotychczas każdy rok szkolny był przyjemną wędrówką po równinach, o tyle w tym roku przyszło nam wspinać się po stromych szczytach. To była naprawdę trudna podróż. Podróż pełna wyzwań, chwil zwątpienia i nieprzyjemnych niespodzianek. Każdy z nas zmagał się z własnymi słabościami, przezwyciężając lęk, zmęczenie i zniechęcenie.

     • Wycieczka krajoznawcza do Kazimierza Dolnego

      W środę - 23 czerwca - uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Najpierw przeszliśmy się tajemmiczym Wąwozem Norowy Dół. Następnie udaliśmy się do najsłynniejszego z kazimierskich wąwozów - Korzeniowego. Podziwiając architekturę nadwislańskiego miasteczka ruszyliśmy na rynek gdzie zakupiliśmy pamiątki, lody, gofry itp. Na Kazimierskim Zamku i Baszcie pogłębiliśmu wiedzę historyczną i podziwialiśmy panoramę miasta i leniwie płynącą Wisłę. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w pewnej znanej restauracji szybkiej obsługi.

     • Karta rowerowa

      Ważnym wydarzeniem dla uczniów klasy 4 i 5 był sprawdzian na kartę rowerową.

      Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu prezentując swoje umiejętności praktyczne dotyczące jazdy na rowerze zdali ten egzamin na medal. Po otrzymaniu karty rowerowej będą mogli być pełnoprawnymi użytkownikami w ruchu drogowym.

    • Uchronić przed zapomnieniem...
     • Uchronić przed zapomnieniem...

      Tradycja to mądrość minionych pokoleń i jest ona naszym bogactwem, narodowym dziedzictwem kulturowym, kopalnią wiedzy o przeszłości. Dzięki niej znamy swoją tożsamość, możemy korzystać z mądrości ludowych, wypracowanych przez wiele pokoleń oraz posiadamy informacje na temat życia w dawnych czasach. Nasi przodkowie z ogromną pieczołowitością dbali, aby obyczaje, wiedza i inne cenne wartości przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Dokładano wszelkich starań, aby uchronić je przed zapomnieniem.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca o godzinie 9.00. z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Zaplanowaliśmy jedną uroczystość, więc wszyscy uczniowie spotykają się w szkole w piątek o godzinie 9.00.
      Zapraszamy!

     • Ogólnopolski Projekt na Konkurs Historyczny "Póki nie jest za Późno"

      Uczniowie naszej szkoły – Korneliusz Osica z klasy 8 i Aleksandra Czajka oraz Aleksandra Jedynak z klasy 6 pod opieką merytoryczną Pana Macieja Kowalczyka – nauczyciela historii - przygotowali projekt pt. „Zrzut Cichociemnych i żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – miejsca pamięci wydarzeń z okresu II wojny światowej w okolicach szkoły w Człekówce” wykonali prezentację multimedialną przedstawiającą miejsce pamięci w Karpiskach oraz tablicę na budynku szkoły upamiętniającą Feliksa Zawadę – żołnierza Armii Krajowej.

     • "Akacjowy Zakątek" gościł uczniów klas 0-3

      W piątek 11 czerwca 2021r. uczniowie klas 0-3 wraz z wychowawcami wyruszyli autokarem na wycieczkę w plenerze do miejscowości Pustelnik. Na skraju tej wsi nad rzeką Czarną znajduje się bowiem wspaniałe miejsce, w którym gospodarze stworzyli zakątek pełen atrakcji, gdzie można odpocząć i zażyć ruchu na świeżym powietrzu, a także zapoznać się z życiem zwierząt, niektórymi czynnościami wykonywanymi w dawnych czasach na wsi, między innymi: praniem na tarze w bali, dojeniem krowy, jazdą na wozie z sianem, budową szałasu itp.

    • Jesteśmy z Wami - Niebieskimi Motylami
     • Jesteśmy z Wami - Niebieskimi Motylami

      Dziękujemy klasie VII z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie i Pani Marlenie Korab za nominację!

      Nasza szkoła otrzymała nominację do udziału w akcji ,,Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami".

      Uczniowie klasy VIII przystąpili do niej 7 czerwca 2021 r. Jej celem było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

    • Święto Patrona i Dzień Dziecka
     • Święto Patrona i Dzień Dziecka

      Życzymy Wam, Dzieciaki, lodów w niedzielę, prezentów wspaniałych i przyjaciół wielu :)

      W naszej szkole 1 czerwca to podwójne święto - Dzień Patrona i Dzień Dziecka.

      Tak też było i w tym roku. Ledwie wróciliśmy do szkoły po kilku miesiącach nieobecności, a tu taka radość. Obchody rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu szkoły i części poświęconej naszemu patronowi - księdzu Janowi Twardowskiemu. Zosia Czajka przybliżyła nam jego życiorys, a Natalia Michalska wyrecytowała swój wiersz, który napisała na konkurs ,, Złota Biedronka" kierowany do uczniów szkół noszących imię naszego patrona. A potem ..., a potem to było wesoło! Dzień Dziecka- święto wszystkich dzieci, tych małych i tych dorosłych uznaliśmy za rozpoczęty. Muzyka grała, a my tańczyliśmy z balonami, uczyliśmy się też belgijki. Potem każda klasa zrobiła z najprostszych materiałów biedronkę - symbolizującą twórczość naszego patron

     • Gminny Dzień Dziecka

      Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 6 czerwca w godz. 12.00-19.00 na terenie OSiRu (ul. Nauczycielska 6) w Kołbieli. W programie: gry, zabawy, animacje, dmuchańce. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

     • Kampania społeczna "Tydzień ulgi"

      Szanowni Rodzice

      Drodzy Uczniowie

      Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce weźmie udział w kampanii społecznej "Tydzień Ulgi", której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach akcji w pierwszym tygodniu powrotu dzieci do nauki stacjonarnej tj. w dniach od 17 do 21 maja br., nauczyciele nie będą przeprowadzać klasówek, pytania na lekcji i zadawania uczniom zadań domowych. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów i uczennic szkół podstawowych w dobie pandemii.

     • Projekt „Earth - Our Home”

      Aby zwiększyć świadomość i wiedzę naszych uczniów w zakresie ochrony środowiska dołączyliśmy do projektu młodych mieszkańców Gminy Kołbiel uczęszczających do II klasy na kierunku technik logistyk w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, którzy biorą udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.
      Ich projekt nosi nazwę „Earth -
      Our Home” i jest objęty patronatem instytucjonalnym Gminy Kołbiel.
      Jest to własny, autorski projekt młodych ludzi, którego celem jest promowanie
      zachowań proekologicznych w naszej lokalnej społeczności.

     • Włącz myślenie - szanuj jedzenie

      Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie, który realizuje młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku pn. "Włącz myślenie - szanuj jedzenie".

      Celem projektu ,,Włącz myślenie, szanuj jedzenie" jest zwrócenie uwagi na problem marnowania i wyrzucania żywności, który występuje na świecie i w Polsce.

     • Spacer przedszkolaków po Człekówce

      Korzystając z okazji, że w oddziale przedszkolnym dzieciaki poznawały zwierzęta hodowlane wyruszyliśmy na wieś w poszukiwaniu tychże. Niestety pora roku i niesprzyjająca pogoda nie pozwoliły na obserwację zwierząt na pastwisku, ale spotkaliśmy piękne ptactwo domowe i przesympatyczne kozy. Po edukacyjnym spacerze obowiązkowo zaliczyliśmy plac zabaw, gdzie mogliśmy zużyć nadmiar energii i zrelaksować się po całodziennej nauce.

     • "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - konkurs

      Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie Zofia Czajka, Wojciech Kowalczyk i Maciej Więsik wywalczyła trzecie miejsce w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" na etapie parkowym. Jest to konkurs ogólnopolski organizowany przez Porozumienie Parków Krajobrazowych na rzecz edukacji ekologicznej.

      Celem konkursu było zarówno zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.
      W tym roku konkurs miał formę on-line. Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań w tym 15 z ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz 10 z wiedzy na temat Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Suma punktów poszczególnych osób z drużyny zadecydowała o klasyfikacji końcowej.

      Serde

  • Godziny dzwonków

   Piątek 07.10.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych