• Dzień Chłopaka

     • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji damska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dużo atrakcji.

      Jedną z propozycji było ubranie się na niebiesko. Jest to kolor, który kojarzy się z chłopakami. Uczniowie ze swoich szaf wyciągnęli koszule, sukienki, bluzki w tym właśnie kolorze.

      Główną jednak atrakcją były „Wybory Super Chłopaka”. Na początku uroczystości dziewczynki złożyły wszystkim chłopcom i panom pracującym w szkole życzenia. Potem zaczęła się zabawa, podczas której kandydaci do tytułu super chłopaka  musieli wykonać kilka zadań. Były to: autoprezentacja w modnym stroju, taniec z wybraną dziewczyną, powiedzenie koleżance oryginalnego komplementu, wykonanie pompki i zjedzenie z uśmiechem plasterka cytryny. Uczestnicy byli oceniani przez dziewczęce jury. Wszyscy chłopcy wykonali zadania bardzo dobrze i otrzymali dyplom nadający tytuł „Super Chłopaka”.  W śród nagrodzonych na szczególne wyróżnienie zasłużył  jednak Mateusz z kl. VIII.

      Kolejną i wyczekiwaną przez wszystkich zabawą była dyskoteka. Wszyscy uczniowie tańczyli przy ulubionej muzyce. Pojawiły się również specjalne dedykacje.

      Na zakończenie obchodów wyjątkowego święta udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie przy ognisku piekliśmy kiełbaski i integrowaliśmy się z całą społecznością szkolną.

      To był naprawdę miły dzień dla nas wszystkich.

     • POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

     • Kolejne zawody w biegach już za nami. 26.09.22 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Organizatorem mistrzostw był Powiat Otwocki, a gospodarzem Gmina Kołbiel. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kołbieli.

      Reprezentacja naszej szkoły liczyła 13 uczniów,  byli to: Julia, Oliwia, Michał, Kacper z kl. VI, Patryk z kl. VII i Aleksandra, Aleksandra, Julia, Adam, Jan, Tomasz, Mateusz, Michał z kl. VIII. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali naszą szkołę na forum powiatu i dali z siebie wszystko w sportowej rywalizacji.

      Miło nam poinformować, że Aleksandra z kl. VIII zajęła II miejsce w biegu na 1000 m, a Jan z kl. VIII wywalczył  III miejsce w biegu na 1500 m.

      Gratulujemy!

     • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

     • Bieg przełajowy to bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie jest on naturalnie utrudniany przez przyrodę.

      22.09.22 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kołbieli. Zawodnicy, w zależności od wieku,  musieli pokonać trasę wyznaczoną na stadionie i w lesie o długości  od 500m do 1000m.

      Nasza reprezentacja liczyła 10 zawodników byli to następujący uczniowie: Julia, Piotr z kl. IV, Amelia Michał z kl. V, Julia, Michał z kl. VI, Katarzyna, Patryk z kl. VII i Aleksandra, Adam z kl. VII.

      Zawody uważamy za udane ponieważ prawie wszyscy zawodnicy stanęli na podium i otrzymali medale. Na szczególne wyróżnienie zasługują:

      Aleksandra z kl. VIII za zajęcie I miejsca w biegu na 800 m,

      Piotr z kl. IV za zajęcie I miejsca w biegu na 600 m,

      Patryk z kl. VII za zajęcie II miejsca  w biegu na 1000 m,

      Adam z kl. VIII za zajęcie II miejsca w Biegu na 1000 m.

       

      Gratulujemy!

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • 20 września, to ważny dzień w życiu przedszkolaków, bowiem w tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym oddziale przedszkolnym było dzisiaj bardzo świątecznie i wesoło. Z okazji wspomnianego święta nasze przedszkolaki miały zabawę taneczną, zabawy integracyjne, kolorowe dekoracje i szeroko uśmiechnięte buzie :) O tym święcie pamiętała też pani dyrektor i poczęstowała wszystkich przedszkolaków cukierkami! Było bardzo wesoło i sympatycznie <3

     • “ We are the champions my friends, Cause we are the champions of the world”

     • Do turnieju Mistrzostw Świata WKA w Szczecinie przygotowała się ekipa Mirka Platy  z Akademii Karate Otwock.  Łącznie z Akademii wystąpiło 28 osób, w tym również uczniowie naszej szkoły na co dzień trenujący w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi.

      To właśnie w tej szkole z ramienia Senseia Platy szkoli i trenuje oraz motywuje do ciężkiej pracy Sensei Klaudia Ćwiek.

      Powołania do reprezentacji Polski uzyskali Mateusz Rosłoniec i Julia Rosłoniec oraz ich koledzy i koleżanki ze szkoły w Starej Wsi Łucja Czerwińska, Michał Woźniak, Agnieszka Bakuła, Maja Bakuła, Oliwier Tarnawski i Laura Rosik.

      Od 15 września aż przez dwa dni, godnie walczyli w konkurencjach indywidualnych, parach oraz drużynówkach w kategoriach Kata oraz Kobudo

      (posługiwanie się bronią nunchaku).

      W imprezie gościło ponad 500 zawodników z 26 krajów między innymi Brazylia, Australia, Malta, Włochy

       

      Nasi uczniowie dali nam powody do dumy,  gdyż Mateusz Rosłoniec zdobył 3 złote medale, a jego siostra Julia Rosłoniec  3 srebrne.

       

       

      GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM

      I AKADEMII OTWOCK JISSINKAN

     • Fotograf w szkole

     • Informujemy, że 20 września (wtorek) będzie możliwość wykonania zdjęć w szkole przez profesjonalnego fotografa. Pełna oferta znajduje się na tablicy w szkole. Proszę o stosowny strój w tym dniu.

      Zdjęcia są dobrowolne!

     • Konkurs fotograficzny "Barwy jesieni"

     • Zapraszamy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce do twórczej zabawy z aparatem fotograficznym w roli głównej!

      Pokażcie jesienne oblicza Waszych ogrodów, okolicy lub zdjęcia ze swojego jesiennego spaceru.

      Fotografie mogą przedstawiać ogród, las, pola, grzyby, liście, owoce, zwierzęta i kwiaty. Czekamy na kolorowe zdjęcia jesieni, przedstawiające uroki tej pięknej pory roku.

      I . Przepisy ogólne.

      1.Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce :)

      Celem konkursu jest:

      - popularyzacja i upowszechnienie fotografii jako dziedziny sztuki,

      - ukazanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych w okresie jesieni.

      2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII.

      3.Nadesłanie prac na Konkurs jest równoznaczne z akceptacją jego warunków,

      wyrażonych w niniejszym Regulaminie.

      II. Przepisy dotyczące pracy.

      1. Na konkurs można zgłosić maksymalnie 2 prace.

      2. Zdjęcia powinny mieć format zapisu JPEG i rozmiar nie mniejszy niż 720 px w szerokości.

      2. Prace należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: spczlekowka@gmail.com

      3. Każda przesłana praca powinna zostać opisana w wiadomości zgodnie z wytycznymi: tytuł zdjęcia, dane autora (imię i nazwisko, wiek – klasa).

      III. Terminarz Konkursu:.

      1. Zgłoszenie prac możliwe będzie w okresie od 15.09.2022 - do 09.10.2022.

      2. Prace przesłane po terminie nie będą brane pod uwagę w Konkursie.

      3. Prace będą oceniane przez Jury powołane na potrzeby Konkursu.

      4. Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, wykorzystana technika, estetyka, samodzielność, poziom opanowania warsztatu, indywidualna interpretacja tematu.

      5. Decyzje Jury są ostateczne oraz nie przysługują od nich odwołania lub skargi.

      6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 14.10.2022

      IV. Nagrody.

      1. Organizator przewiduje dla zwycięzców Konkursu, którzy zajęli odpowiednio I, II oraz III miejsce atrakcyjne nagrody.

      2. Wręczenie nagród nastąpi na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      V. Wykorzystanie prac konkursowych.

      Organizator uzyskuje prawo do umieszczania nadesłanych na Konkurs prac (oznaczonych imieniem i nazwiskiem autora) na stronie internetowej szkoły i na szkolnym profilu FB

      VI. Kontakt: spczlekowka@gmail.com

     • Nowa oferta zajęć pozalekcyjnych

     • Biblioteka Publiczna w Kołbieli będzie prowadzić w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne.

      CERAMIKA – poniedziałek 15.10 – 16.10

      Cena za każde zajęcia 25 zł

       

      PLASTYKA – Środa 15.10 – 16.45

      Cena za każde zajęcia 15 zł

      Zapisy w sekretariacie szkoły.

     • Zebranie z Rodzicami

     • Zapraszamy na zebranie z Rodzicami - 16 września (piątek) o godzinie 17.00.

      Porządek zebrania:

      17.00 – 17.30 zebranie ogólne z dyrektorem – sala gimnastyczna.

      17.30 – 18.00 zebrania z wychowawcami w salach. Wybór trójek klasowych.

      18.00 – 18.30 zebranie trójek klasowych. Wybór zarządu Rady Rodziców – sala gimnastyczna.

      Harmonogram spotkań:

      Oddział przedszkolny – sala nr 5

      Klasa 1 – biblioteka

      Klasa 2 – sala nr 4

      Klasa 3 – sala nr 7

      Klasa 4 – sala nr 9

      Klasa 5 – sala nr 1

      Klasa 6 – sala gimnastyczna

      Klasa 7 – sala nr 6

      Klasa 8 – sala nr 3

      Ze względu na ważność omawianych spraw oraz dokumenty, które należy osobiście podpisać uprzejmie prosimy o niezawodną obecność.

     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

     • „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” – słowami wielkiego naukowca Isaaka Newtona zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. To dla wszystkich szczególny dzień, bowiem przy okazji rozpoczęcia nauki odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Przez wiele lat uczniowie i nauczyciele marzyli o nowoczesnym i bezpiecznym boisku i te marzenia zupełnie nieoczekiwanie spełniły się tego lata. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście – ks. Krzysztof Abramowski, który poświęcił boisko, Pan Adam Budyta – Wójt Gminy Kołbiel oraz Pani Bożena Wilczek – dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Kołbieli, a także grono pedagogiczne, pracownicy obsługi szkoły, rodzice i uczniowie. Po przemowach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i nowe boisko zostało udostępnione dla użytkowników. Przedstawiciele Gminy Kołbiel wręczyli upominki naszym uczniom, a my nagrodziliśmy Pana Wójta złotym medalem „Przyjaciel Szkoły”.

      Po uroczystościach na boisku uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, aby zapoznać się z organizacją nowego roku szkolnego.

      Rok szkolny 2022/2023 wystartował!

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

     •  

      Zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego 2022/2023.

      Uroczystości rozpocznie Msza Święta o godzinie 9.00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli.
      Dalsza część uroczystości odbędzie się o godzinie 10.15 na boisku szkolnym.

      Podczas akademii zostanie uroczyście otwarte przez władze Gminy Kołbiel i poświęcone przez ks. Proboszcza nowe boisko wielofunkcyjne.

      Serdecznie zapraszamy. 

     • Wykaz podręczników, które należy zakupić we własnym zakresie

     • Podręczniki do nauczania religii obowiązujące na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej w roku szkolnym 2022/23

       

      Klasa 0 (sześciolatki),

      red.: D. Kurpiński, E. Osewska, J. Snopek, J. Stala,

      Tytuł podręcznika: Kocham dobrego Boga,

      Wydawnictwo: Jedność, Kielce,

       

      Klasa I:

      red.: A. Frączak, R. Szewczyk, Małgorzata Korzeniewska, ks. Jan Staruchowicz

      Tytuł podręcznika: W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, 

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa, 

       

      Klasa II: 

       red.: A. Frączak, R. Szewczyk, M. Korzeniewska, M. Przelaskowski

      Tytuł podręcznika: To jest mój Syn umiłowany,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa, 

       

      Klasa III 

       red.: A. Frączak, Ks. R. Szewczyk, 

      Tytuł podręcznika: Kto spożywa moje Ciało, ma życie,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa, 

       

      Klasa IV: 

      red.: ks. Mariusz Czyżewski;

      Tytuł podręcznika: Jestem Chrześcijaninem,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa, 

       

       

      Klasa V

      red.: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny, Dorota Kornacka, Michał Małek, s. Martyna Ujazdowska

      Tytuł podręcznika: Bóg nas szuka,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa, 

       

      Klasa VI: 

       red.: ks. M. Czyżewski, ks. M. Polny, M. Małek, D. Kornacka

      Tytuł podręcznika: Jezus nas zbawia,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa, 

       

       

      Klasa VII:

      Autor: ks. M. Czyżewski, ks. M. Polny, M. Małek, D. Kornacka

      Tytuł podręcznika: Kościół wskazuje nam drogę,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa, 

       

      Klasa VIII  

      Autor: ks. Piotr Tomasik, 

      Tytuł podręcznika: Ty ścieżkę życia mi ukażesz, 

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa, 

       

      JĘZYK ROSYJSKI:
      Klasa 7 - Zeszyt ćwiczeń - Exo 7 (Wydawnictwo WSiP)

      Klasa 8 - Zeszyt ćwiczeń - Exo 8 (Wydawnictwo WSiP)

       

       

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • W uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2021/2022 wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły, a także rodzice.

      Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele w Kołbieli, gdzie godnie reprezentował naszą szkołę poczet sztandarowy. Podczas szkolnych uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru przedstawicielom klasy siódmej, pożegnanie ósmoklasistów i wręczenie świadectw ukończenia szkoły, a także rozdanie nagród książkowych dla najlepszych uczniów w szkole.

      Od dzisiaj wakacje!!!

      Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku i błogiego leniuchowania.

      Do zobaczenia 1 września 2022 roku.

     • Złoci lekkoatleci

     • Biegać potrafi każdy. Jednak nasi uczniowie robią to najlepiej w gminie. Podczas Gminnej Olimpiady Lekkoatletycznej, która odbyła się 8 czerwca na boisku w Kołbieli, reprezentanci naszej szkoły wywalczyli złoto.

      Wyniki :

      I miejsce w biegu na 60 m – Milena z kl. V

      I miejsce w biegu na 300 m – Karol z kl. VIII

      I miejsce w biegu na 1000 m – Wojciech z kl. VIIII

      I miejsce w sztafecie (4 x 200 m) – Zofia, Karol z kl. VIII i Aleksandra i Jan z kl. VII.

      Podczas zawodów wybrani uczniowie klas V- VIII rzucali piłeczką palantową i biegali na różnych dystansach. Większość dzieci wróciła z zawodów z medalami na szyi.

      Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce na forum Gminy Kołbiel i dostarczenie nam dużo pozytywnych emocji.