• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Jak po burzy wychodzi słońce, a po zimie następuje wiosna, tak w czerwcu zawsze jest zakończenie roku szkolnego 😊 i właśnie 23 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek, który obwieścił koniec lekcji i jednocześnie początek upragnionych wakacji. Uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele w Kołbieli, a później głównymi obchodami w szkole. Po odśpiewaniu hymnu państwowego ustępujący poczet sztandarowy przekazał sztandar klasie siódmej, po czym po sali rozniosły się słowa hymnu szkolnego. Pani dyrektor skierowała do absolwentów słowa pożegnania i przypomniała, aby ósmoklasiści  kroczyli dumnie przed siebie i nie lękali się tego, co nieznane, ponieważ wystarczy wiara w siebie i ciężka praca, by osiągnąć praktycznie wszystko. W imieniu wszystkich uczniów  ósmoklasistów pożegnała klasa siódma, wręczając swoim kolegom pamiątkowe drobiazgi, natomiast klasa ósma ślubując na sztandar szkoły obiecała dbać o honor i dobre imię szkoły 😊 Szczególne podziękowania z rąk pani dyrektor otrzymali rodzice uczniów klasy ósmej, którzy przez 8 lub nawet 9 lat dzielnie wspierali naszą szkołę w jej działalności.

      Po tej części uroczystości pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła nagrody dla najlepszych uczniów w szkole. Każdego roku stypendium pieniężne dla ucznia z najwyższą średnią ocen na świadectwie funduje także Rada Rodziców, która w tym roku przyznała nagrodę dla uczennicy klasy ósmej ze średnią 5,89!
      Brawo!!!

       
      Po tych miłych momentach padło ostatnie zdanie wypowiedziane podczas tej uroczystości - rok szkolny 2022/2023 uważam za zakończony i dzieci radośnie wybiegły ze szkoły.

     • Egzamin na kartę rowerową

     • Karta rowerowa, to dokument, który daje osobie niepełnoletniej uprawnienia pozwalające na poruszanie się rowerem. Aby otrzymać taki dokument uczniowie klasy czwartej przygotowywali się cały rok do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego, uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego, który polegał na wykonaniu manewrów m.in. skręcaniu w lewo i w prawo z wyciągniętą ręką, przejechaniu między dwoma liniami, slalomie i zatrzymaniu się w oznaczonym miejscu.
      Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tymi zadaniami celująco i już od wakacji będą mogli legitymować się rowerowym „prawem jazdy”. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

     • "Mamo, Tato - kocham Was"

     • Dnia 15 czerwca przedszkolaki zaprosiły do szkoły swoich kochanych rodziców. Pięknie ubrane w granatowe spódniczki (spodnie) i białe bluzeczki z napisem " Mamo, Tato - kocham Was" tańczyły, śpiewały i odbyły z rodzicami wspólną podróż przez Polskę. Tatusiowie świetnie poradzili sobie w tańcu zbójnickim i przeciąganiu liny. Mamy "błyszczały " na ściance i pozowały do zdjęć. Rodzice na szóstkę poradzili sobie także z zadaniem plastycznym - rysowaniu węglem portretów dzieci. To było bardzo miłe i radosne spotkanie, podczas którego wielu rodzicom zakręciła się łezka w oku.

     • Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna

     • 13 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnej Olimpiadzie Lekkoatletycznej, która odbyła na stadionie w Kołbieli. 14 uczniów wybranych z kl. IV-VIII rywalizowało  z zawodnikami ze szkół podstawowych w Kątach i Rudzienku. Dzieci startowały w biegach na różnych dystansach, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

      Wyniki :

      I miejsce w rzucie piłeczką palantową – Milena z kl. VI,

      I miejsce  w rzucie piłeczką palantową – Michał z kl. VIII,

      I miejsce w biegu na 1000 m – Patryk z kl. VIII,

      I miejsce w sztafecie (4 x 200 m) – Milena z kl. VI, Aleksandra, Jan i Tomasz z kl. VIII,

      II miejsce w biegu na 100 m – Michał z kl. VIII,

      II miejsce w biegu  na 300 m – Tomasz z kl. VIII,

      II miejsce w biegu na 600 m – Amelia z kl. V,

      II miejsce w biegu na 600  m – Michał z kl. VI.

       

      Pozostali zawodnicy zajęli III miejsca w poszczególnych kategoriach. Wszystkie dzieci wróciły z imprezy sportowej zadowolone i z medalami na szyi.

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce na forum Gminy Kołbiel i dostarczenie nam wielu pozytywnych emocji.

       

       

     • Zwiedzamy Polskę - Trójmiasto

     • Znowu zwiedzamy Polskę :)

      Tym razem nasi uczniowie wraz z opiekunami poznawali historię i zabytki Trójmiasta oraz Malborka. 

      Pogoda była wspaniała, zabytków dużo, więc wszyscy mieli buzie uśmiechnięte i szczęśliwe, bo to przecież fajniejsza forma nauki niż w klasie, a plażowanie nad Bałtykiem sprawiło, że zapachniało już wakacjami :)

     • 1 czerwca - Dzień Patrona i Dzień Dziecka

     • 1 czerwca 2023 roku- dzień z pozoru zwykły, a jednak w naszej szkole przejdzie do historii. Otóż tego właśnie dnia obochodziliśmy dwa ważne dla nas święta- Dzień Patrona- ks. Jana Twardowskiego i Dzień Dziecka - czyli święto nas wszystkich.

      Rozpoczęliśmy od quizu , którego tematem było przede wszystkim życie ks. Jana.

      Następnie każda klasa dostała zadanie narysowania kredą na chodniku dużego portretu naszego Patrona, co wszystkim sprawiło wiele satysfakcji. Nasze prace można do pierwszego deszczu obejrzeć na placu za szkołą.

      Później uczniowie i nauczyciele zostali podzieleni na drużyny i przystąpili do rywalizacji w stacjach zadaniowych, które polegały na wykonaniu zadania sportowego.

      Atrakcją, która dostarczyła wszystkim dużo zabawy i emocji była kąpiel w pianie, którą zapewniła nam Ochotnicza Straż Pożarna w Kołbieli. Działo się wtedy, oj działo :D

      Słodkim zakończeniem dnia były lody ufundowane przez rodziców.

      To było cudowne świętowanie. Na twarzach tych małych i tych dużych gościł uśmiech zadowolenia, a pogoda cały czas nas rozpieszczała.