• Zbiórka rzeczy używanych - Wolontariusze w akcji :)

• Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej akcji Wolontariatu: „Przewietrz szafę!”. Patronem jest Fundacja Bieszczadzkie Anioły.

Przed świętami mamy doskonałą okazję, by przejrzeć szafy, przesortować ubrania i inne rzeczy, których już nie używamy, nie nosimy i możemy je przekazać potrzebującym.

Zbiórka ta obejmuje używane rzeczy :

• Odzież dla dzieci
            • Odzież dla dorosłych
            • Buty, paski, torebki, plecaki
            • Zabawki
            • Zasłony

Zachęcamy do spakowania takich rzeczy  i dostarczenie ich w workach do szkoły do 1 grudnia.  W worku może znajdować się miks takich rzeczy. Organizatorzy będą  je przeglądać i sortować. Te w dobrym stanie przekażą  dla potrzebujących, a  pozostałe do recyklingu.

WAŻNE : na worku zaznaczamy klasę np. ( kl VII )

Spośród 20  szkół  - trzy klasy, które zbiorą najwięcej kilogramów otrzymają  dyplomy z wyróżnieniem.

Zapraszamy !!!!

• 25 Listopada - Dzień Pluszowego Misia

• Dzisiaj był niezwykle sympatyczny dzień w naszej szkole, a to ze względu na święto Pluszowego Misia

Pluszaki opanowały nasze klasy, korytarze, miejsca dla nauczycieli, krzesełka dla uczniów oraz plecaki. Siedziały koło uczniów na lekcji, misie tworzyły się podczas zajęć plastycznych w oddziale przedszkolnym, ale przede wszystkim pluszowe misie swoją obecnością w szkole sprawiły wszystkim wiele uśmiechu i radości.

Misie pozdrawiają !

Zobaczcie sami, jak misie spędziły dzień w naszej szkole

• Warsztaty Profilaktyczne pn. DEBATA

• 22 listopada uczniowie z klas 5 - 8 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pn. Debata. Celem zajęć było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej, ale także wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, propagowanie wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych np. osłabienie siły presji rówieśniczej.

Podczas zajęć w Debacie wykorzystane zostały metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego, a także sondaż, którego celem było modyfikowanie przekonań normatywnych, „burza mózgów” na temat korzyści i szkód związanych z używaniem alkoholu, której celem była zmiana stereotypów oraz zweryfikowanie mitów związanych z alkoholem,  proste scenki dramowe ilustrujące negatywne konsekwencje/straty związane z piciem alkoholu, zabawy dydaktyczne oraz promowanie zabawy bez alkoholu (wykorzystanie skeczu).

Warsztaty rekomendowane są przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a sfinansowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołbieli.
            Dziękujemy!!

• Dzień otwarty

Poniedziałek -  29 listopada 2021 – 16.30 – 19.00

Harmonogram indywidualnych spotkań rodzica z nauczycielem

Sala nr 1  - p. Monika Waszelewska – Kot – język polski, plastyka

Sala nr 3 – p. Dorota Ziubińska - Matla – religia, muzyka

Sala nr 4 – p. Wioletta Filipiak - edukacja wczesnoszkolna kl. 1, przyroda

Sala nr 5 – p. Halina Rżysko – wychowanie fizyczne, plastyka

Sala nr 6 – p. Renata Matosek  - matematyka, wdż

Sala nr 7 – p. Piotr Dobrowolski - edukacja wczesnoszkolna kl. 2

Sala nr 9 – p. Ewa Dobrowolska – edukacja wczesnoszkolna kl. 3

Biblioteka – p. Maciej Kowalczyk – historia, WOS

Część sportowa szkoły

Szatnia 1 – p. Jolanta Regulska – język angielski, informatyka

Szatnia 2 – p. Jolanta Górka – biologia, geografia

Sala gimnastyczna –   p. Aleksandra Piotrowska – język rosyjski

p. Beata Badurek – język polski

p. Anna Rogowska – Piętka - fizyka

p. Justyna Łykus - chemia

p. Katarzyna Barcikowska – edukacja dla bezpieczeństwa

p. Klaudia Niedźwiecka – Chrzanowska –  logopeda

p. Dorota Ziółek – pedagog

p. Dorota Rosłaniec – bibliotekarz, świetlica

p. Małgorzata Szostak – informatyka, dyrektor

Przy wejściu do szkoły bardzo proszę o dezynfekcję dłoni, a w czasie indywidualnych spotkań obowiązkowe  nałożenie maseczki i zachowanie dystansu.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i szkolnymi akademiami.
            W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta i w naszej szkole wyglądały trochę inaczej, niż dotychczas. Jednak nie zapomnieliśmy o patriotycznej postawie i wzięliśmy udział w akcji #SzkołaDoHymnu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego 10 listopada o godzinie 11.11, a dzieci z klasy V wykonały okolicznościową dekorację.

Jak zaśpiewaliśmy można obejrzeć tutaj

Dziękujemy za Niepodległość!