• Kartka dla obrońców granic

• Szkolny Wolontariat przeprowadził w naszej szkole akcję zainicjowaną przez Fundację Niepodległości „Murem za polskim mundurem!!!”

26 listopada 2021r. wysłaliśmy te kartki dla Żołnierzy Sił Zbrojnych R.P., Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Żołnierzy  Wojsk Obrony Terytorialnej oraz dla Policji, którzy w ostatnich dniach w sposób szczególny pełnią swoją służbę w niebezpiecznych warunkach, broniąc wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

Przystępując do pracy pamiętaliśmy słowa naszego Papieża Ojca Świętego Jana Pawła II -

„WOLNOŚĆ JEST NAM DANA I ZADANA”.

• Dzień otwarty

Poniedziałek -  29 listopada 2021 – 16.30 – 19.00

Harmonogram indywidualnych spotkań rodzica z nauczycielem

Sala nr 1  - p. Monika Waszelewska – Kot – język polski, plastyka

Sala nr 3 – p. Dorota Ziubińska - Matla – religia, muzyka

Sala nr 4 – p. Wioletta Filipiak - edukacja wczesnoszkolna kl. 1, przyroda

Sala nr 5 – p. Halina Rżysko – wychowanie fizyczne, plastyka

Sala nr 6 – p. Renata Matosek  - matematyka, wdż

Sala nr 7 – p. Piotr Dobrowolski - edukacja wczesnoszkolna kl. 2

Sala nr 9 – p. Ewa Dobrowolska – edukacja wczesnoszkolna kl. 3

Biblioteka – p. Maciej Kowalczyk – historia, WOS

Część sportowa szkoły

Szatnia 1 – p. Jolanta Regulska – język angielski, informatyka

Szatnia 2 – p. Jolanta Górka – biologia, geografia

Sala gimnastyczna –   p. Aleksandra Piotrowska – język rosyjski

p. Beata Badurek – język polski

p. Anna Rogowska – Piętka - fizyka

p. Justyna Łykus - chemia

p. Katarzyna Barcikowska – edukacja dla bezpieczeństwa

p. Klaudia Niedźwiecka – Chrzanowska –  logopeda

p. Dorota Ziółek – pedagog

p. Dorota Rosłaniec – bibliotekarz, świetlica

p. Małgorzata Szostak – informatyka, dyrektor

Przy wejściu do szkoły bardzo proszę o dezynfekcję dłoni, a w czasie indywidualnych spotkań obowiązkowe  nałożenie maseczki i zachowanie dystansu.

• Zbiórka rzeczy używanych - Wolontariusze w akcji :)

• Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej akcji Wolontariatu: „Przewietrz szafę!”. Patronem jest Fundacja Bieszczadzkie Anioły.

Przed świętami mamy doskonałą okazję, by przejrzeć szafy, przesortować ubrania i inne rzeczy, których już nie używamy, nie nosimy i możemy je przekazać potrzebującym.

Zbiórka ta obejmuje używane rzeczy :

• Odzież dla dzieci
            • Odzież dla dorosłych
            • Buty, paski, torebki, plecaki
            • Zabawki
            • Zasłony

Zachęcamy do spakowania takich rzeczy  i dostarczenie ich w workach do szkoły do 1 grudnia.  W worku może znajdować się miks takich rzeczy. Organizatorzy będą  je przeglądać i sortować. Te w dobrym stanie przekażą  dla potrzebujących, a  pozostałe do recyklingu.

WAŻNE : na worku zaznaczamy klasę np. ( kl VII )

Spośród 20  szkół  - trzy klasy, które zbiorą najwięcej kilogramów otrzymają  dyplomy z wyróżnieniem.

Zapraszamy !!!!

• 25 Listopada - Dzień Pluszowego Misia

• Dzisiaj był niezwykle sympatyczny dzień w naszej szkole, a to ze względu na święto Pluszowego Misia

Pluszaki opanowały nasze klasy, korytarze, miejsca dla nauczycieli, krzesełka dla uczniów oraz plecaki. Siedziały koło uczniów na lekcji, misie tworzyły się podczas zajęć plastycznych w oddziale przedszkolnym, ale przede wszystkim pluszowe misie swoją obecnością w szkole sprawiły wszystkim wiele uśmiechu i radości.

Misie pozdrawiają !

Zobaczcie sami, jak misie spędziły dzień w naszej szkole

• Warsztaty Profilaktyczne pn. DEBATA

• 22 listopada uczniowie z klas 5 - 8 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pn. Debata. Celem zajęć było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej, ale także wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, propagowanie wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych np. osłabienie siły presji rówieśniczej.

Podczas zajęć w Debacie wykorzystane zostały metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego, a także sondaż, którego celem było modyfikowanie przekonań normatywnych, „burza mózgów” na temat korzyści i szkód związanych z używaniem alkoholu, której celem była zmiana stereotypów oraz zweryfikowanie mitów związanych z alkoholem,  proste scenki dramowe ilustrujące negatywne konsekwencje/straty związane z piciem alkoholu, zabawy dydaktyczne oraz promowanie zabawy bez alkoholu (wykorzystanie skeczu).

Warsztaty rekomendowane są przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a sfinansowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołbieli.
            Dziękujemy!!

• Narodowe Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i szkolnymi akademiami.
            W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta i w naszej szkole wyglądały trochę inaczej, niż dotychczas. Jednak nie zapomnieliśmy o patriotycznej postawie i wzięliśmy udział w akcji #SzkołaDoHymnu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego 10 listopada o godzinie 11.11, a dzieci z klasy V wykonały okolicznościową dekorację.

Jak zaśpiewaliśmy można obejrzeć tutaj

Dziękujemy za Niepodległość!